Zápas

SK Dobruška B
Kostelecká Lhota A
3:0 (1:0)
Okresní přebor II.třídy - 15. kolo
07.04.2019 - 16:30
Branky: 
Forejtek, Štětina, Phan Manh
Rozhodčí: 
Mucha, Moravec, Jedlinský M.
Karty: 
ŽK: 1:0
Diváků: 
50
Sestava: 

Veverka, Forejtek
Štětina, Havelský, Balek©, Beneš
Eimann M., Lemfeld, Brožek M., Chaloupka R.
Petera L.

Střídali: 30´ Hubáček za Eimanna M., 65´ Petera za Veverku, 69´ Phan Manh za Beneše, 72´ Fidra za Forejtka, 86´ Svoboda za Havelského, do hry nezasáhli Kaválek a Krahulec T., který se ani nepřevlékal, a tím sám uvolnil své místo jiným náhradníkům?!

Průběh zápasu: 

K prvnímu našemu jarnímu mistráku jsme se sešli v 18 hráčích. Ó, jaká změna oproti přátelským zápasům! A to jsme ještě museli odmítnout 4 dorostence, kteří se sami nabízeli. Z našeho A týmu nás posílil věkem ještě dorostenec M. Brožek s M. Eimannem a z dorostu R. Chaloupka. Bylo tedy z čeho vybírat do základní sestavy, do které se tentokrát nedostali ani hráči, kteří jsou zvyklí hrávat od začátku zápasů, jako jsou P. Petera a J. Hubáček. I když jsme na hřiště nesli 4 míče, k dispozici na hru zůstali pouze 3, protože Houska umělecky zakopnul jeden míč na zamknuté tenisové dvorce. A to ještě jeden míč musel hledat 2 minuty v tůjkách.
Hned ve třetí minutě zápasu měli první šanci hosté, když ze dvou metrů před naší brankou nedokázali doklepnout míč do poloprázdné branky. My jsme kontrovali hned v 5. mn. Brožkem, který téměř ze středového kruhu nastřelil dalekonosnou střelou tyč hostující branky. Tempo hry mělo slušnou úroveň a střídaly se šance na obou stranách, takže se diváci nenudili. Do jedné takové šance vysunul Havelský Forejtka, a ten obstřelil placírkou ze 13 metrů brankaře, čímž jsme se ujali důležitého vedení 1:0.
Druhý poločas se soupeř snažil o vyrovnání, jeho střely z dálky však létaly mimo naše tyče. Potřebné štěstí se na nás usmálo v 60. min., kdy padáček ze 16 metrů skončil na břevně a tyči Peterovi branky. V 65. min. Havelský přihrál kousek za půlkou Štětinovi, a ten skákavý míč trefil dokonale přímým nártem a jeho výstavní rána ze 30 metrů skončila za zády bezmocného brankaře hostů. Tím jsme utnuli snahu hostů o vyrovnání. Po několikerém vystřídání jsme ještě přidali třetí gól v 86. min., kdy Fidra ve střelecké pozici minul, ale za ním číhající Phan Manh už uklidil placírkou míč podél brankaře do správného cíle a upravil na konečných 3:0. Poslední čtvrt hodinku musel v naší brance dohrávat se sebezapřením Petera, který si lehce natáhnul dvojhlavý sval stehenní. Naštěstí však nemusel řešit žádnou vážnější situaci.
Hostující hráči a lavička několikrát během zápasu neunesli výkon obou asistentů rozhodčího a vehementně si na ně stěžovali. Především poté, co jim několikrát mávli ofsajdové pozice. To nemění nic na tom, že se nám první jarní mistrák povedl jak herně, tak výsledkově, i když jsme k tomu potřebovali trochu štěstí!

Věkový průměr: náš 34,1 let, soupeře 31,5 let