Zápas

SK Dobruška B
Kostelec nad Orlicí B
4:2 (2:1)
Okresní přebor II.třídy - 21. kolo
11.05.2019 - 17:00
Branky: 
Brožek M. 2x, Petera P., Beneš
Rozhodčí: 
Moravec, Plocek, AR2 – laik – náš Vacek
Karty: 
ŽK: 0:0
Diváků: 
30
Sestava: 

Petera, Krajňák
Brožek M., Havelský, Balek, Komůrka
Lemfeld, Brožek Š., Štětina, Hubáček
Hazuka

Střídali: 63´ Phan Manh za Krajňáka, 64´ Fidra za Brožka M., 66´ Beneš za Komůrku, 76´ Svoboda za Peteru, 79´ Krahulec za Lemfelda, Petera L. nezasáhnul

Průběh zápasu: 

Do naší základní sestavy se dostali 4 dorostenci, z nich 3 hráli jeden předzápasový poločas za dorost, zatímco soupeř postavil tři dorostence, kteří měli v nohách celý svůj dopolední dorostenecký zápas. Na lavičce jsme měli k dispozici šest hráčů oproti jedinému náhradníku hostů.
Za prvních 10 minut jsme si vytvořili asi tři velké brankové příležitosti, žádnou jsme však nedokázali využít. Následně se hra po celou dobu prvního poločasu vyrovnala, přičemž si oba týmy vytvořili několik gólových příležitostí. První gól padnul v 15 min., kdy z levé strany odcentroval Lemfeld, míč se odrazil k Brožkovi M, a ten nás poslal střelou ze 13 metrů do vedení. To nám však vydrželo pouze tři minuty, protože rychlý záložník hostů utekl po pravé straně a vyrovnal na 1:1. Ve 24. min. Štětina neproměnil pokutový kop po faulu na Peteru P. Ve 30. min. zahrával Lemfeld standardku, kterou našel v malém vápně Brožka M., jenž nám hlavičkou navrátil vedení 2:1.
Ve druhém poločase se již hrálo podstatně více na polovině hostů. V 54. min. nám k tomu pomohl i třetí náš vstřelený gól. Předcházel tomu výkop Hazuky od naší branky a po jednom odrazu míče od země Petera P. šikovně líznul šajtlí míč a střelou z 28 metrů dokázal s pomocí tyče přehodit brankaře. V 75. min. navíc střídající Beneš zvýšil náš náskok na 4:1 poté, co si s Peterou vyměňovali asi sedm metrů od branky několikrát míč. I když měli hosté poslední čtvrthodinku tři tutové šance, dokázali snížit až v 85. min. na konečných 4:2.
Tímto vítězstvím jsme alespoň částečně oplatili soupeři naši drtivou porážku z podzimní části.

Věkový průměr: náš 31,4 let, soupeře 25,1 let