Zápas

Sokol Černíkovice
SK Dobruška B
8:2 (5:1)
Okresní přebor II.třídy - 22. kolo
19.05.2019 - 17:00
Branky: 
Veverka, Petera P.
Rozhodčí: 
Gernát, Špaček, Plocek
Karty: 
0:0
Diváků: 
80
Sestava: 

Petera P., Veverka
Phan Manh, Balek, Brožek M., Štětina
Šotola, Týfa, Brožek Š., Lemfeld
Petera L.

Střídali: 55´ Fidra za Štětinu, 58´ Krahulec za Phan Manha

Průběh zápasu: 

Ráno před zápasem nás bylo k dispozici 17 hráčů, nakonec nás však odjelo po různých omluvách pouze 13, což nesvědčí o vhodném přístupu některých hráčů k zápasu. Dorostenci hráli současně svůj mistrák, tak nás doplnil pouze jeden.
Od začátku zápasu domácí hráči předváděli líbivý fotbal založený na neustálém pohybu většiny svých hráčů a vhodných přihrávkách. První gólovou šanci si vytvořili domácí, ale první gól jsme vstřelili my v 6. min. Nejprve Phan Manh vypíchnul na naší útočné půlce míč obránci a Petera s Veverkou postupovali samostatně na brankaře domácích a druhý jmenovaný nás poslal do vedení. Pak už se valil na naši obranu jeden útok za druhým. My jsme měli ještě jednu velkou příležitost, po centru Týfy však Š. Brožek netrefil hlavou ze 7 metrů branku. Poločas skončil výsledkem 5:1.
V 55. min. nahradil Fidra Štětinu pro svalový problém a tři minuty na to musel vystřídat Krahulec Phan Manha, který si poranil koleno. Těsně před tím se hlásil o střídání vyčerpaný Veverka, ale nebylo ho již bohužel kým vystřídat., takže musel dohrát celý zápas. Ve druhé půli stojí za zmínku z naší strany jen dva momenty. Nejprve si sám vybojoval míč Fidra a šel sám na kasu, gólově se však neprosadil. Později M. Brožek vysunul Peteru, který po kličce na hranici malého vápna obstřelil brankaře a snížil na 7:2. Domácí hráči si i ve druhém poločase vytvořili několik gólových příležitostí, z nich však dokázali využít pouze tři. Tím nám uštědřili již sedmou naši vysokou porážku v probíhající sezóně.

Věkový průměr: náš 36,1 let, soupeře 30,0 let