Zápas

Zdelov
SK Dobruška B
9:3 (1:1)
Okresní přebor II.třídy - 4. kolo
05.09.2020 - 17:00
Branky: 
P. Petera 2x, Krajňák
Rozhodčí: 
Hanuš, Pšenička, Novotný
Karty: 
ŽK: 1:2
Diváků: 
110
Sestava: 

Jeníček - Dolejš, Týfa M., Macek, Chaloupka - Staněk, Lemfeld, Balek, Prostředník - Petera P., Krajňák

Střídali: 54´ Buriánek za Dolejše, 91´ T. Týfa za P. Peteru.

Průběh zápasu: 

Ve Zdelově se odehrál těžko uvěřitelný příběh. První hodinu jsme hráli vyrovnaný zápas a vedli jsme 3:2. V poslední půlhodině jsme si však nechali vstřelit trestuhodně 7 branek.
Bez jediného tréninku a poprvé v letošní sezóně za nás nastoupili P. Petera, Macek a Jeníček, poprvé nastoupil M. Týfa a poprvé v základní sestavě byly Lemfeld a Chaloupka.
V úvodu zápasu jsme se štěstím přežili dvě šance domácích. V 10. min. postupoval na domácího brankaře P. Petera, ale své sólo neproměnil. Ve 27. min. si náš náhradní brankař Jeníček špatně postavil zeď a domácí hráč trestným kopem z 23 metrů obstřelil zeď k tyči naší branky – 1:0. Ve 35. min. se po přihrávce P. Petery postaral o vyrovnání Krajňák svojí mazáckou přízemní střelou z rohu malého vápna podél brankaře k protilehlé tyči.
Ihned na začátku druhého poločasu se po sérii domácích rohů ujali domácí hráči hlavou znovu vedení. O tři minuty později jsme vyrovnali na 2:2. Nejprve z pravé strany nacentroval Balek míč do velkého vápna na volného Staňka, který se pokusil z voleje vystřelit a jeho střela našla P. Peteru, který šikovně tečoval míč ze 7 metrů do branky. V 60. min. vybídl Lemfeld přihrávkou Peteru P., který v pokutovém území dokázal kličkou oklamat obránce a poslal nás do vedení 2:3. Bohužel, dlouho jsme se neradovali, protože hned o dvě minuty později domácí vyrovnali na 3:3 a za další tři minuty si vzali zpět vedení na 4:3. Než se v 75 min. přerušila na 10 minut hra pro příval krup na hřišti, tak domácí zvýšili na 5:3 a bylo po zápase. Po návratu na hřiště jsme v posledních devíti minutách ještě dostali 4 branky, takže výsledné skóre vyrostlo na hrozivých 9:3.
Po zápase domácí hráči sami uznali, že hodinu se hrál vyrovnaný zápas. Všech 7 gólů v poslední půlhodince jsme dostali po našich hrubých chybách. Za první čtyři zápasy za nás nastoupilo už 29 hráčů, z toho 5 v brance. Hráčů máme sice hodně, ale chybí nám určitá kvalita. K zisku bodů nám nestačili ani dvě branky padesáti dvou letého P. Petery. Hodně nám chybí klasický brankař. Poslední čtyři minuty si zahrál mistrovský zápas M. Týfa se svým patnácti letým synem Tobiášem. Pochvalu za svůj nestranný výkon si zaslouží všichni tři rozhodčí, kteří přijeli z Královéhradeckého okresu.

Věkový průměr: náš 34,5 let, soupeře 28,0 let