Zápas

FC Vrchlabí
SK Dobruška
2:4 (1:2)
Krajský přebor - 19. kolo
31.03.2019 - 16:30
Branky: 
7´ Farský Pavel, 48´ Navrátil Tomáš - 17´ Brožek Matouš, 41´a 56´ Mikušík Jakub, 74´ Kořínek Jiří
Rozhodčí: 
Trejbal Adam
Karty: 
ŽK: 66´ Kout Zdeněk, 73´ Hawel Lukáš - 13´ Eimann Daniel, 35´ Brožek Matouš, 61´ Dědeček Roman.
Diváků: 
115
Sestava: 

Pěnička Marek- Eimann Daniel, Effenberk Jiří, Krahulec Pavel, Huňák Jan - Majer Marcel, Brožek Matouš (80´ Malý Vítězslav), Dědeček Roman, Šotola Filip (83.Eimann Martin), Mikušík Jakub (C), Kořínek Jiří (86.Brožek Šimon).

Průběh zápasu: 

Místo očekávaného tlaku domácích jsme to byli my, kdo měl v ůvodu utkání blíže ke vstřelení branky, ani jeden z našich útočníků však svoje šance neproměnil a tak přišel trest v podobě úspěšného brejku domácích. Nám se však podařilo poměrně rychle srovnat a ve chvíli, kdy nás soupeř zatlačil a ohrožoval především ze standardních situací, jsme otočili skóre a ujali se vedení. Bohužel naší chybou při bránění jednoho z mnoha rohových kopů jsme hned po přestávce inkasovali podruhé, domácí ucítili šanci a dostali nás opět pod velký tlak. Největší zbraní soupeře byla dlouhá autová vhazování, která se kolem pokutového území rovnala rohovým kopům, i těch pak měli hráči čtvrtého týmu tabulky bezpočet. My jsme ale byli efektivnější a po výborně zahraném rohu jsme šli opět do vedení, které jsme zanedlouho potvrdili další brankou a utkání tak dovedli do vítězného konce a podle mě zaslouženě získali velmi důležité a cenné tři body.
Bylo by skvělé tento výkon doma potvrdit v derby s Kostelcem nad Orlicí, které bude určitě zajímavé i tím, že na jeho lavičce působí dobrušský trenér Milan Petřík.

Petr Zieris - trenér (domácí):
Dostali jsme se do vedení a zřejmě podlehli dojmu , že vše bude pokračovat dobře .. nicméně nás hosté záhy vyvedli z omylu a výsledek otočili a po vyrovnání , kdy jsme měli navrch vstřelili další branku a vítěztví potvrdili...

Miloš Killar - trenér (hosté):
Z první střely na naši branku jsme sice inkasovali, byli jsme ale "jiným týmem", než před týdnem, a za to jsme byli odměněni. V rozhodujících chvílích jsme ustáli tlak domácích, dnes jsme byli navíc nebezpeční dopředu a úspěšní v koncovce. Vítězství si velmi cením, tým se po debaklu s RMSK rychle zvedl a předvedl slušný výkon. Za zmínku stojí také slušný výkon "čtveřice" rozhodčích, když musel zraněného AR1 nahradit sudí Marek Pilný, který na utkání přijel v roli diváka.