Zápas

SK Dobruška
SK Jičín
1:2 (0:1)
Krajský přebor - 8. kolo
28.09.2019 - 20:30
Branky: 
Čopík PK
Rozhodčí: 
Podhajský, Bečvář, Kekelák.
Karty: 
ŽK: 72. Eimann Martin - 46. Florian Martin, 64. Strýhal Stanislav, 67. Vladeka Vojtěch, 81. Nálevka Jakub.
Diváků: 
105
Průběh zápasu: 

Po vydatném lijáku to vypadalo, že rozhodčí utkání zruší, nakonec se však odehrálo. Po signálu z rohového kopu jsme v deváté minutě vstřelili branku, která však pro údajné postavení mimo hru nebyla AR2 uznána. Bohužel technika, dodaná KFS, zhotovuje přenos i záznam ve velmi bídné kvalitě, kdy někdy nelze rozeznat hráče, natož jejich postavení, a je proto těžké tyto detaily posoudit. Tento sporný okamžik do jisté míry ovlivnil průběh prvního poločasu, branky totiž nestřílíme moc často, resp. skoro vůbec, a naše sebevědomí a nadšení dostalo další ránu. Hostům jsme pak do přestávky nabídli několik šancí velmi špatnou rozehrávkou, tuto nabídku však odmítli a šance naštěstí nedotáhli do finále. Do výraznější gólovky jsme je nepustili, přesto naše nedůrazné a naivní bránění umožnilo hostům z "ničeho" skórovat a do kabin se šlo za stavu 0:1.
Do druhé části za nás nastoupil "úplně jiný tým", odhodlaný změnit nepříznivý vývoj. Soupeře jsme dostali pod tlak, byli jsme to my, kdo určoval tempo hry, poprvé v této sezóně jsme ovládli střed hřiště. Dokázali jsme si vytvořit několik slibných šancí, bohužel bez gólového efektu a tak přišel trest v podobě druhé branky hostí, když se míč po rohovém kopu odrazil přímo na nohu útočícího hráče, který pohotově zakončil. Náš tlak pokračoval až do konce utkání, podařilo se nám však pouze zkorigovat výsledek.
Naše hra po změně stran měla určitě parametry KP, dnes jsme si za druhý poločas zasloužili aspoň bod, chybělo nám jen kousek toho štěstíčka. Za tento obrat ve hře, byť bez bodového zisku, hráčům děkuji.