Zápas

SK Dobruška B
Vamberk B
0:2 (0:1)
III. třída - 11. kolo
15.04.2018 - 10:00
Rozhodčí: 
Nosek st., Halamka, Práza
Karty: 
ŽK: 0:2
Diváků: 
40
Sestava: 

Petera P., Štětina
Krahulec, Lemfeld, Havelský, Veverka
Phan Manh, Klofanda, Vacek, Hubáček
Pěnička

Průběh zápasu: 

K prvnímu jarnímu mistráku bylo jeden den před zápasem ohlášeno 17 hráčů k účasti. Osmnáctým měl být Malichenko, kterého jsme však nemohli nominovat k zápasu, protože na rozdíl od minulého týdne najednou v systému FAČRu „nesvítil zeleně“. Jednu hodinu před zápasem se navíc omluvili tři hráči Baláček a Houser pro nemoc, Forejtek pro zvláštní indispozici. Protože měli Havelský s Benešem půlhodinové zpoždění, tak nás bylo při předzápasové poradě v kabině jen 12 hráčů. Nakonec nás bylo k dispozici 14 hráčů, z toho tři hráči z našeho A týmu (oba brankaři Klofanda s Pěničkou a Hubáček).

Vynucenými předzápasovými úpravami v sestavě a čekáním na nominované hráče mohlo být příčinou odstoupení Lemfelda ze zápasu již ve 4. minutě pro jeho svalové zranění, které si přivodil zřejmě vinou nedostatečného rozcvičení, na které mu po předchozích nutných organizačních úpravách zbylo málo času (5 min.). Škoda, že většinou nemáme klasického vedoucího družstva, který není hráčem a který by nám pomáhal s organizací zápasu. Lemfelda nahradil Beneš, který se postavil na pravou zálohu, Štětina se stáhnul do střední zálohy a do útoku se posunul Veverka. Do samotného zápasu lépe vstoupili domácí, kteří se ujali vedení v 15. min. po malém nedorozumění obou našich gólmanů z Áčka. Následně vychytal jednu gólovku hostů Pěnička. Asi od 20. min. jsme konečně začali hrát i my. Výsledkem byly dvě střely Štětiny z poza velkého vápna a tři gólovky Veverky, Beneše a Petery, který trefil ze šesti metrů pouze tyčku branky. Škoda, že se nám nepovedlo otočit nepříznivý výsledek, protože jsme na to v první půli měli!

Do druhého poločasu jsme do branky poslali našeho céčkařského brankaře Luboše Peteru, Pěničku jsme postavili na levého beka a do hry už nenastoupil Beneš, na jehož místo pravého záložníka jsme posunuli Tonyho (Phan Manh). Místo toho, abychom se snažili vyrovnat, tak si nervově labilní hosté vytvářeli jednu brankovou příležitost za druhou. Všechny tyto příležitosti sami hosté spálili nebo je vychytal Petera. My jsme si vytvořili za druhý poločas jen asi dvě menší šance. Pojistka za tři body přišla pro hosty až v závěru utkání v 87. min. po zbytečné velké domů Vacka a následnému nevhodnému postavení Svobody, který musel nahradit v 68. min. Tonyho, jenž musel do práce. Mimochodem celý druhý poločas jsme měli v základní sestavě 4 klasické brankaře!

Tato první domácí porážka v sezóně nás sesunula až na 8. místo desetičlenné tabulky! Pro lepší naše výsledky bude jistě zapotřebí zlepšit již dříve avizovanou účast na trénincích, tak i samotný přístup k tréninkům!

Střídání: 4´ Beneš za Lemfelda, 46´ Petera L. za Beneše, 68´ Svoboda za Phan Manha
Věkový průměr: náš 36,2, soupeře 31,0 let