Zápas

Žďár nad Orlicí
SK Dobruška B
3:1 (1:0)
Okresní přebor II.třídy - 5. kolo
08.09.2018 - 17:00
Branky: 
Vacek
Rozhodčí: 
Jedlinský st., Broulík, Chaloupka
Karty: 
ŽK: 2:1, ČK: 0:1
Diváků: 
100
Sestava: 

Petera, Veverka
Lemfedl, Havelský, Štětina, Beneš
Baláček, Týfa, Hubáček, Vacek,
Krahulec

Střídali: 55´ Antal za Beneše, 60´ Fidra za Veverku, 70´ Svoboda za Štětinu, 75´ Tupec za Hubáčka

Průběh zápasu: 

Po odstoupení Ohnišova ze soutěže z minulého víkendu pro nedostatečný počet hráčů v týmu, většina hráčů Ohnišova přešla k nám do Béčka nebo dorostu. Na náš zápas do Žďáru odjeli s námi 2 hráči z Ohia.
Do branky jsme museli postavit hráče z pole Krahulce, protože z několika našich brankařů s námi nikdo nejel. Hned ve 3. minutě zápasu jsme po rohovém kopu dostali z malého vápna první gól. Domácí se dále prosazovali především dlouhými nákopy, po kterých jsme přežili asi tři velké šance domácích, kdy šli sami na našeho brankaře, ale v tu chvíli stálo na naší straně štěstí. Asi v polovině prvního poločasu si vyměnili posty Vacek a Hubáček, což nám prospělo. My jsme taky nezaháleli a vytvořili jsme si během prvního poločasu minimálně 5 nadějných příležitostí. Petera šel sám na brankaře, pouze ho však trefil, Beneš místo střely ze 14 metrů nebo postupu na brankaře hledal zbytečně přihrávkou na svého spoluhráče, Havelského střela ze 12 metrů byla v poslední chvíli zablokována, Lemfeld trefil z 20 metrů tyčku a Štětina pálil ze 14 metrů nad břevno.
Ve druhém poločase domácí hrozili protiútoky a z jednoho takového v 54. min. Winkler přehodil našeho gólmana. V 76. min. byl faulován v pokutovém území Svoboda a z následné penalty snížil Vacek na 2:1. V 80. min. se pustil Svoboda do strkanice, lehce se dotknul domácího hráče, který ochotně upadl a my jsme museli dohrávat v oslabení. V nastaveném čase domácí přidali ještě jeden gól na konečných 3:1.
V zápase „starých gard“, kde věkový průměr obou týmů se blížil 40 letům, si domácí hráči sice vytvořili více střeleckých příležitostí, v poli jsme však tentokráte byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Dokonce i rozhodčí Jedlinský po zápase prohlásil, že jsme byli herně lepšími. Bohužel to nevedlo z naší strany ani k jednomu bodu, což je naše ztráta! Hlavně je škoda nevyužití našich dobrých střeleckých příležitostí především z prvního poločasu!

Věkový průměr: náš 39,7 let, soupeře 38,0 let