Zápas

Deštné v O.H.
SK Dobruška B
4:0 (2:0)
Krajský přebor - 3. kolo
29.08.2020 - 17:00
Rozhodčí: 
Jedlinský M., Broulík, Plocek
Karty: 
2:2
Diváků: 
60
Sestava: 

Pěnička - Phan Manh, Brožek Š., Mago M., Prostředník - Krivčík, Zrzavý, Balek, Staněk - Krajňák, Flígr

Střídali: 46´ Komůrka za Flígra, 63´ Chaloupka za Phan Manha, 63´ Dolejš za Staňka, 80´ Lemfeld za Paga M., Týfa byl přítomen, ale ani se nepřevlíkal.

Průběh zápasu: 

Teprve ve 3. kole jsme měli v brance klasického brankaře Pěničku. Náš A tým hrál až v neděli, tak měli povoleno hrát za nás pouze jeden poločas Komůrka a Flígr, kterého jsme získali v tomto týdnu z Nového Města.
Začátek zápasu patřil nám, lépe jsme kombinovali a tlačili se do šestnáctky. Po několika našich centrech a zablokovaných střelách měl první velkou šanci Krajňák,ve 14. min., který postupoval sám na brankaře, ale místo přízemní střely podél brankaře volil střelu, kterou mohl brankař pohodlně vyrazit rukama. Ještě před tím v 8. min. mohl postupovat sám na branku Staněk, byl však zezadu podražen, za což dostal domácí hráč pouze žlutou kartu. To už měl v 5. min. od rozhodčího Jedlinského vyfasovanou žlutou kartu za keci náš Zrzavý. Druhou naši žlutou kartu obdržel ve 20. min. Staněk, který po souboji o míč zbytečně zajel do jiného domácího hráče. Z následného přímého kopu střelou z 24 metrů přes zeď k bližší tyči poslal Macháček domácí do vedení 1:0. Chvíli na to postupoval náš hráč sám na branku, ale rozhodčí neponechal výhodu a odpískal předchozí faul. Vzápětí ze svého již druhého trestného kopu bohužel nepořídil vyrovnat Brožek Š. Další pouze žlutou katru dostal domácí hráč Kárník, který ve 26. min. skluzem ve středu hřiště „sestřelil chodidly vpřed“ našeho Brožka Š. Chvíli na to svou druhou obrovskou šanci nevyužil opět Krajňák, který neprostřelil brankaře asi ze 12 metrů. Domácím také začali přibývat šance a jednu takovou dokázali využít. Bylo to ve 35. min. po rychlé akci, když Kárník dostal přihrávku na hranici malého vápna a zvýšil na 2:0. Tímto skórem skončil nervózní první poločas, ve kterém jsme však podali zatím nejlepší náš výkon ze všech tří odehraných mistrovských zápasů.
O poločasové přestávce jsme si v kabině řekli, že zápas ještě není ztracený, a že se nejprve pokusíme snížit brankový rozdíl. Toto přání jsme však nedokázali realizovat, protože druhý poločas už nebyl z naší strany tak fotbalový jako ten první. V 55. min. nedisciplinovaně postrčil Pago v našem pokutovém území domácího hráče, následnou penaltu však poslal domácí hráč jen do tyče. Než jsme stihli provést plánované dvojí střídání v 63. min., tak domácí přidali zaslouženě další dva slepené góly v 57. a v 59. minutě a bylo po zápase.

Věkový průměr: náš 26,4 let, soupeře 28,3 let